محل تبلیغات شما

مهارت های تفکر نقادانه در کسب و کار

تفکر و مهارتمهارت های تفکر نقادانه در کسب و کار

متاسفانه ما به سهولت کاری را بدون تفکر شروع می کنیم و در ادامه رویه های خود بدون تفکر کار را شروع و توسعه می دهیم این در حالی است که کسب و کار امروز اپل حاصل تفکر و تفکر و بازهم تفکر است.

در این سلسله مقالات میتوانیم از دریچه ایی متفاوت به تفاوتها و درستی و راستی آزمایی برخی مدرسین و مدرس نماها و …. نگاهی داشت توصیه می کنم این مطلب را دو بار بخوانید تا بیشتر با ابعاد تفکر نقادانه در کسب و کار خودتان و یا تحلیل سایر کسب و کارها نائل شوید.

برند کوکاکولا یک برند بین المللی است که با طوفان فکری در ذهن مبدع آن و تفکر نقادانه مانند طوفانی جهان را در رگرفت و من و پسرم الان در حال نوشایه خوردن هستیم با توجه به اینکه نگاه من درآمد زایی برای عموم مردم و خواص است و معلوم نمودن دست افراد سود جو خواهش میکنم به این مسئله توجه کنید که مدرس استاد و یا نویسنده مقاله کیست آیا اگر تفکر نقادانه در فکر و عقل ما وجود داشته باشد سایتهای زرد فاقد کیفیت و توخالی باید میلیاردها پول دانشجویان را بچاپند و یکی دوره استادی میگذارد که خود هیچ بلد نیست.

دیگری مدیر سبز و ابی می شود یا آموزش مجازی پارسی…. . یا دیگری متممی است بر متمم کپی هر آنچه هست و نیست درست و غلط هم مهم نیست و  کتابی هم می نویسند و به همدیگر تقدیم می کنند و آنکه کتاب را می گیرد هم بحر طویل و در مدح یکدیگر به قلم فرسایی می نشینند یا مشاوران کسب و کار و یا…. که بدیهیات را هم به سهولت غلط می گویند و یا دیگری کلینیک صحت می شود که خود بیمار بیمار است دیگری هم +۱ است که در عمر خود یک سخنرانی درست و درمان نداشته است پس لطفا و حتما سعی کنید کمی نقادانه تر به این موضوع بپردازید و از دریچه ای دیگری به قضیه نگاه کنید تمام سایتهایی که الان دارند دوره های مجازی تبلیغ می کنند متاسفانه با دیدی غیر علمی و صرفا درآمد زایی آنهم به هر روشی و به هر سخن و تبلیغی به کار می اندیشند ولاغیر

به نقل از سهراب سپهری:
چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
چترها را باید بست، زیر باران باید رفت.

در این سلسله مقالات سعی می کنم بگویم چرا و چرا و چرا… چرا استخدام کنم و چرا باد باید این دوره را طی کنم و دقت دقت دقت در خرید دوره های ان لاین و وبینار از افراد کم و سن و سال و سطحی و بی تخصصی و بی تجربه و هزاران  چرای دیگر….

ما در طی فرایند این سلسله مقالات برای شما رمز گشایی از افرادی می کنیم که میلیاردها از جیب من و شما و دختران و پسران این مرز و بوم سرقت می کنند  و….

اما اصلا تفکر نقادانه چیست من فکر میکنم که تفکرنقادانه همانا توانایی (Critical Thinking) تفکر معنی دار و دقیق و منسجم، منطقی است و همچنین شناسایی رابط علت و معلولی بین پدیده های علمی بینابینی در این خصوص است

تعریف اول :

منظور از تفکر نقاد ، فرآیندی است که به جستجوی صحت و ارزش موضوعات می پردازد.

تغریف دوم:

تفکر نقادانه ، تفکری است که برای قضاوت و نتیجه گیری به جستجوی شواهد ، دلایل و مدارک می پردازد و برای دستیابی به چنین قضاوت و نتیجه گیری خواستار دلایل ، شواهد ومدارک است

تعریف سوم:

فرآیندی که به بررسی صحت ، دقت و ارزش اطلاعات و دانسته ها می پردازد.

تعریف چهارم:

تفکری منطقی است که بر نحوه تصمیم گیری تمرکز دارد و بر عملکرد فرد اثر می گذارد و تعیین می کند که فرد چه تصمیمی بگیرد یا چه عملی را انجام دهد

تعریف پنجم:

این فرآیند با جسنجوی دلایل ، راه کارها و ارزیابی موقعیت ها و وضعیت ها آغاز می شود و فرد بر اساس شواهد و مدارک عینی و واقعی ، دیدگاه خود را تغییر می دهد.به این نوع تفکر ، تفکر منطقی نیز می گویند.

و تعریف آخر چنین می گوید که: تفکر انتقادی”، اندیشه انتقادی” یا سنجشگرانه‌ اندیشی” نیز شناخته می شود.

ادامه مطلب

زبان بدن پیامبر اکرم (ص)

مهندسی استراتژیها و ترفندهای مختلف انتخاباتی راز موفقیت در انتخابات - مازیار میر

کتاب فن دفاع حرفه ای برای وکلا و زبان بدن- مازیار میر

تفکر ,نقادانه ,، ,کار ,کسب ,های ,تفکر نقادانه ,کسب و ,است که ,و کار ,نقادانه در

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

یک گمرکی صبا آهنگ اندروید کلوب قیمت اتصالات پلی اتیلن phaitrocenin urerboaca منوآل شاپ arporfilin والیبال استار آرمان