محل تبلیغات شما
گل عینک گیاهی بومی مناطق اروپایی است که سال‌هاست کاربرد طبی دارد و درمانی طبیعی برای مشکلات چشمی است.

گل عینک
گل عینک اغلب به عنوان یکی از مواد موجود در چشم شویه‌ها، قطره‌ی چشم و یا کمپرس چشم کاربرد دارد. اما این احتمال نیز وجود دارد که مصرف این گیاه منجر به عفونت، حساسیت و سایر مشکلات چشمی شود. گل عینک حاوی ترکیباتی به نام تانین‌هاست که معلوم شده خواص ضدالتهابی دارند.

کاربردهای گل عینک

گل عینک معمولاً برای درمان بیماری‌های چشمی مانند ورم ملتحمه و خستگی چشم به کار می‌رود؛ اما گفته می‌شود این گیاه به درمان خیلی از بیماری‌های دیگر نیز کمک می‌کند که شامل آلرژی‌ها، سرماخوردگی، سرفه، گوش درد، سر درد، سینوزیت و گلودرد می‌شود.

فواید گل عینک برای سلامتی

مطالعاتی که روی فواید گل عینک صورت گرفته بسیار محدود هستند. تنها تحقیقی که در دسترس است شامل مطالعه‌ی کوچکی در سال 2000 می‌شود که روی مؤثر بودن گل عینک در درمان ورم ملتحمه چشم متمرکز شده بود.

گل عینک معمولاً برای درمان بیماری‌های چشمی مانند ورم ملتحمه و خستگی چشم به کار می‌رود؛ اما گفته می‌شود این گیاه به درمان خیلی از بیماری‌های دیگر نیز کمک می‌کند که شامل آلرژی‌ها، سرماخوردگی، سرفه، گوش درد، سر درد، سینوزیت و گلودرد می‌شود


در این مطالعه 65 فرد دچار ورم ملتحمه با قطره‌های چشمی حاوی گل عینک که به صورت یک تا پنج وعده در روز انجام شد درمان شدند.
در آزمایشات بعدی که هفت روز و چهارده روز بعد از شروع درمان انجام شد، معلوم شد 56 بیمار به طور کامل درمان شده بودند. یازده بیمار نیز در علائم خود مانند قرمزی، تورم و احساس سوزش بهبودهایی حاصل کرده بودند و یکی از بیماران، به مقدار کمی دچار تشدید علائم شده بود.

در مطالعه‌ای جدیدتر نیز که روی سلول‌های گرفته شده از لایه‌ی سطحی قرنیه‌ی چشم انسان انجام شد، محققان دریافتند عصاره گل عینک دارای خاصیت ضدالتهابی است. این یافته نشان می‌دهد گل عینک می‌تواند اختلالات چشمی مرتبط با التهاب را درمان کند اما برای تائید قطعی این یافته به تحقیقات گسترده‌تری نیاز است.

عوارض جانبی احتمالی

قطره چشم گل عینک ممکن است برای عده‌ای مضر باشد مثلاً افرادی که لنز استفاده می‌کنند یا عمل آب مروارید انجام داده‌اند، جراحی لیزر داشته‌اند و یا پیوند قرنیه انجام داده‌اند. همچنین این قطره را نباید بدون م با پزشک مصرف کنید، چون برخی از محصولات ممکن است استریل نبوده و برای مصرف داخل چشم مناسب نباشند.
گل عینک در صورت خورده شدن ممکن است عوارضی مانند یبوست، سر درد، بی‌خوابی، تهوع و یا مشکلات تنفسی به جا بگذارد.
برای تقویت سلامت چشم‌ها با راهکارهای طبیعی، جایگزین‌های دیگری نیز وجود دارد. مثلاً اگر دچار خستگی چشم هستید، می‌توانید ورزش‌های مناسب چشم را در طول روز انجام دهید.
برای درمان سندرم خشکی چشم که شایع‌ترین مشکل چشمی در تمام دنیاست، می‌توانید مصرف اسیدهای چرب امگا 3 را افزایش دهید. تحقیقات پیشین نشان داده‌اند امگا 3 که به نام اسید گاما لینولنیک نیز شناخته می‌شود می‌تواند علائم ناشی از خشکی چشم را تسکین دهد.
بیشتر بخوانید
شواهدی نیز وجود دارد که نشان می‌دهد راهکارهای طبیعی خاصی می‌توانند به افزایش قدرت بینایی کمک کنند. برخی پژوهش‌ها حاکی از آن هستند که لوتئین می‌تواند عملکرد بینایی را در افراد سالم و افرادی که مشکل تباهی لکه زرد ناشی از افزایش سن دارند، تقویت کند. لوتئین که به صورت مکمل نیز موجود است به طور طبیعی در میوه‌ها و سبزی‌های دارای رنگ سبز تیره، نارنجی و زرد وجود دارد.
تحقیقات نشان داده سیاه گیله نیز می‌تواند به درمان آب سیاه کمک کرده و از مشکلات چشمی مرتبط با دیابت و فشار خون بالا جلوگیری کند. گیاه جینکوبیلوبا نیز به درمان گلوکوم کمک می‌کند.
بیشتر بخوانید
مکمل‌ها بابت بی‌ضرر بودن معمولاً تست نمی‌شوند؛ در واقع مکمل‌های غذایی عموماً تحت نظارت تولید نمی‌شوند و محتوای برخی از آن‌ها ممکن است با چیزی که روی برچسب ذکر شده متفاوت باشد. همچنین یادتان باشد بی‌ضرر بودن مکمل‌ها برای ن باردار، مادران شیرده، کودکان و افرادی که بیماری‌های خاصی دارند یا دارو مصرف می‌کنند تائید نشده است. اگر می‌خواهید از گل عینک استفاده کنید، حتماً با پزشکتان م کنید. خوددرمانی یک بیماری تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست.

زبان بدن پیامبر اکرم (ص)

مهندسی استراتژیها و ترفندهای مختلف انتخاباتی راز موفقیت در انتخابات - مازیار میر

کتاب فن دفاع حرفه ای برای وکلا و زبان بدن- مازیار میر

گل ,عینک ,چشم ,درمان ,نیز ,چشمی ,گل عینک ,که روی ,وجود دارد ,ممکن است ,ورم ملتحمه ,آلرژی‌ها، سرماخوردگی، سرفه، ,شامل آلرژی‌ها، سرماخوردگی، ,برای درمان بیماری‌های

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خدا Elizabeth's game روز قیامت ❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀ کلبه جهانی (معروف) لایــن تــم . William's notes یگان فیلم - معرفی فیلم و سریال ایرانی James's blog